Азийн наадмын хуваарь: Бокс + Жюжицү бөх өнөөдөр эхэлнэ

1247

Азийн наадмын зургаа дахь өдөр монголчууд бидний хүсэн хүлээдэг сонирхогчдын боксын төрөл эхэлнэ. Бокст манай улсаас эрэгтэй долоо, эмэгтэй гурван жинд тус бүр нэг тамирчин тулалдах юм. Тэмцээний эхний өдрөөс хойш үргэлжилсэн усанд сэлэлтийн төрлүүд энэ өдөр дуусах аж. Түүнчлэн Азийн наадмын хөтөлбөрт шинээр багтсан жюжицү бөхийн төрөлд манай тамирчид өрсөлдөнө.

Ингээд Монголын тамирчдын хуваарийг сонирхуулья. Бүх цагийг Улаанбаатарын цагаар бичсэн болно.

Байт харваа

  • Рекурв харвааны холимог багийн төрөл: Шигшээ 16-д Монгол – Энэтхэг (10:35 цаг) + Шөвгийн найм 14:00 цаг + Хагас шигшээ 15:20 цаг
  • Компаунд харвааны холимог багийн төрөл: Шигшээ 32-т Монгол – Лаос (11:40 цаг) Хэрвээ энд ялж чадвал 12:05 цагаас БНСУ-ын багтай шигшээ 16-д өрсөлдөнө + Шөвгийн найм 16:10 цаг + Хагас шигшээ 17:30 цаг

Бадминтон

  • Эрэгтэй, ганцаарчилсан төрөл: Б.Хувьтөгөлдөр – Кэнта Нишимото (Япон) 15:30 цаг

Боулинг

  • Эмэгтэй, багийн төрөл (зургаан гишүүнтэй): Х.Өлзийхорол, Ш.Гэрлээ, Т.Долгормаа, Ц.Уранцэцэг, Л.Цэцэгсүрэн, С.Дэлгэрцэцэг (10:00 цаг) + 16:00 цаг (Медаль)

Бокс

  • Эрэгтэй, 69 кг: Шигшээ 32 – т О.Бямба-Эрдэнэ – Усмон Батуров (Узбекистан) 20:30 цаг
  • Эмэгтэй, 57 кг: Шигшээ 16 – д Т.Болортуул – Жо Сон Во (Хойд Солонгос) 17:00 цаг

Дугуй

  • Эрэгтэй, 40 км: Б.Марал-Эрдэнэ (15:00 цаг)

Спорт авиралт

  • Эрэгтэй, бартаат авиралт: Н.Хэрлэн ( урьдчилсан шат, 10:00 цаг)
  • Эмэгтэй, бартаат авиралт: Н.Анужин, Б.Ариунбаяр (урьдчилсан шат, 10:00 цаг)

Усанд сэлэлт

  • Эмэгтэй, 50 метрийн чөлөөт: Б.Энххүслэн, Х.Энхзул (10:00 цаг)
  • Эрэгтэй, 50 метрийн мэлхий: Г.Занданбал, Ж.Батмөнх (10:08 цаг)
  • Эмэгтэй, 400 метрийн чөлөөт: Э.Цэлмэг (10:19 цаг)
  • Эмэгтэй, 200 метрийн өврөөр даллах: Б.Энххүслэн, А.Хэрлэн (10:54 цаг)
  • Эрэгтэй, 4х100 метрийн буухиа: Монгол (11:09)

Туялзуур сэлэм

  • Эмэгтэй, Эпее сэлэм багийн төрөл: Шигшээ 16 Монгол – Казахстан (10:00 цаг)

Жюжицү

  • Эрэгтэй, 56, 69 кг, Эмэгтэй 49 кг: 10:00 цагаас эхэлнэ

Буудлага

  • Эрэгтэй, 25 метрийн гар буу: Ш.Буянзаяа, Э.Даваахүү (10:00 цаг)
  • Эмэгтэй, 10 метрийн хийн гар буу: О.Гүндэгмаа, Т.Баярцэцэг (10:00 цаг)

Волейбол

  •  Эрэгтэй: Монгол – Иран (10:00 цаг)