Өнөөдөр манай тамирчдын хуваарьтай ТАНИЛЦ

3285

Азийн наадмын эхний өдөр буюу наймдугаар сарын 19-нд манай тамирчдын хуваарийг танилцуулья. Энэ өдөр туялзуур сэлэм, буудлага, усанд сэлэлт, таеквондо, чөлөөт бөхийн эрэгтэйчүүд, ушу зэрэг төрөл алтан медальтнууд тодрох юм.

Бадминтон

  • 14 цагаас. Эрэгтэйчүүдийн багийн төрөл, шөвгийн 16-д Монгол – Хонконг

Манай улсын эрэгтэйчүүдийн ангилалд Энхбатын Сумъяасүрэн, Гомбодоржийн Тэмүүлэн, Мөнхбатын Батдаваа, Бямбажавын Хувьтөгөлдөр нар бий.

Сагсан бөмбөг

  • 12:30. Япон – Монгол 

“Б” хэсгийн хоёр дахь тоглолт.

Туялзуур сэлэм

10:00. Эмэгтэйчүүдийн сабр төрөл “С” хэсэг: Юндэндоржийн Ариунзаяа

  • Ю.Ариунзаяа (Монгол) Ау Син Инг (Хонконг)
  • Ю.Ариунзаяа (Монгол) – Шреста Камала (Балба)
  • Ю.Ариунзаяа – Куан Шиару (БНХАУ)
  • Ю.Ариузаяа – Бү Ти Ту Ха (Вьетнам)
  • Ю.Ариунзаяа – Тамүра Норика (Япон)

Хэрвээ манай тамирчин цааш үргэлжлүүлвэл 13:30-аас эмэгтэйчүүдийн шөвгийн 32, 14:55-аас шөвгийн 16, 16:35-аас шөвгийн найм, 19:00 цагаас хагас шигшээ, 20:40-өөс финалын тулаан болно.

10:00. Эрэгтэйчүүдийн эпее сэлэмний төрөл “А” хэсэг: Энхцогтын Дөлгөөн 

  • Э.Дөлгөөн (Монгол) – Коракоте Женгамнуачай (Тайланд)
  • Э.Дөлгөөн – Мохаммад Резаей Тади (Иран)
  • Э.Дөлгөөн – Абдулла Алхаммади (Арабын Нэгдсэн Эмират)
  • Э.Дөлгөөн – Пак Сан Ён (БНСУ)
  • Э.Дөлгөөн – Ши Гаофенг (БНХАУ)
  • Э.Дөлгөөн – Пол Франтисек Ваг Урмински (Камбож)

10:00. Эрэгтэйчүүдийн эпее сэлэмний төрөл “С” хэсэг: Баярсайханы Батхүү

  • Б.Батхүү (Монгол) – Ко Же (Малайз)
  • Б.Батхүү – Али Саедуддин (Пакистан)
  • Б.Батхүү – Олег Соколов (Узбекистан)
  • Б.Батхүү – Дмитри Алексанин (Казахстан)
  • Б.Батхүү – Нюн Пу Ден (Вьетнам)
  • Б.Батхүү – Сиахаан Дерри Ренанда Путра (Индонез)

Манай хоёр тамирчин цаашид шалгарч чадвал 32 нь 13:55-аас, шөвгийн 16 нь 15:35-аас, шөвгийн найм 16:55-аас, хагас шигшээ 19:40, финал 21:00 цагаас болно.

Буудлага

9:00. Эмэгтэйчүүдийн таваг буудлага: Зоригоогийн Намдуун

  • Манай буудагч бүсгүй тавдугаар хэсэгт Тайланд, БНХАУ, Катар, Ираны бүсгүйчүүдтэй хамт өрсөлдөнө.

10:00. 10 метрийн хийн урт бууны дасгал, холимог баг (Г.Нандинзаяа, Н.Баяраа)

  • 14:00. 10 метрийн хийн урт бууны дасгал, холимог багийн шигшээ буудлага

12:00. 10 метрийн хийн гар бууны дасгал, холимог баг (Т.Баярцэцэг, Э.Даваахүү)

  • 17:20. 10 метрийн хийн гар бууны холимог дасгалын шигшээ буудлага

Усанд сэлэлт

10:00. эрэгтэйчүүдийн 200 метрийн чөлөөт сэлэлт, мэлхий сэлэлт, араар даллах сэлэлт, эмэгтэйчүүдийн 1500 метрийн чөлөөт сэлэлт, 100 метрийн далайн гахай сэлэлт, 200 метрийн араар даллах сэлэлт, 4х100 метрийн чөлөөт сэлэлт

Теннис

11:00. Эрэгтэйчүүдийн ганцаарчилсан төрөл 64-т:

  • Мөнхбаатарын Бадрах – Акеел Хан (Пакистан)

11:00. Эмэгтэйчүүдийн ганцаарчилсан төрөл 64-т:

  • Эрдэнэбилэгийн Ариун-Эрдэнэ – Сеневитратне Аника Члое (Шри Ланк)

11:00. Холимог хос төрөл 32-т:

  • Баттөрийн Шинэжаргал, Энхсайханы Тэмүүгэй – Гон Мао Шин, Ян Шао Хуан (БНХАУ)
  • Батжаргалын Гүнбүрд, Алтансарнайгийн Жаргал – Хаяаши Эрина, Үесүги Кайто (Япон)

Чөлөөт бөх

12:00. Эрэгтэй 57, 65, 74, 86, 97

  • 57 кг: Эрдэнэбатын Бэхбаяр – Хикматульо Вохидов (Тажыкстан)
  • 65 кг: Батчулууны Батмагнай – Сарож Ядав (Балба)
  • 74 кг: Ганзоригийн Мандахнаран – Ву Вэй (БНХАУ)
  • 86 кг: Оргодолын Үйтүмэн – Би Шен Фен (БНХАУ)
  • 97 кг: Өлзийсайханы Батзул – Бакдулет Алментай (Казахстан)